Właściwości olejku z drzewka herbacianego

Niewiele jest tak wszechstronnych olejków eterycznych jak olejek z drzewka herbacianego. Warto wspomnieć, że jest on jednym z olejków, które nie wymagają rozcieńczania. Na szczególną uwagę zasługuje jego działanie:

- dezynfekujące
- antyseptyczne i przeciwzapalne
- przeciwwirusowe, bakteriobójcze i grzybobójcze
Koniec z opryszczką i trądzikiem

Jak szybko poprawić stan skóry? Wystarczy maseczkę z naturalnej glinki kosmetycznej wzbogacić odrobiną olejku z drzewka herbacianego. Taka maseczka ze względu na działanie antybakteryjne i oczyszczające doskonale złagodzi wszelkie stany zapalne, a także wysuszy opryszczkę. Trądzik zwalczysz również nakładając odrobinę olejku bezpośrednio na zmiany skórne za pomocą wacika lub patyczka do uszu.

Inhalacje z olejku z drzewka herbacianego

Dzięki temu, że olejek skutecznie niszczy bakterie i wirusy, jest cennym sprzymierzeńcem w walce z chorobami dróg oddechowych. Inhalacje z wrzątku z kilkoma kroplami olejku są szczególnie polecane przy zapaleniu zatok, chorobach gardła i uciążliwym kaszlu.

Olejek z drzewka herbacianego jako środek do czyszczenia domu?

Olejek ma silne właściwości antybakteryjne. Użyty zamiast środka czyszczącego skutecznie neutralizuje zanieczyszczenia. Stosowany w dyfuzorze pomaga pozbyć się pleśni i występujących w powietrzu bakterii. Dodatkowo olejek z drzewka herbacianego pomaga zlikwidować nieprzyjemny zapach.

Jeden z najbezpieczniejszych w stosowaniu olejków

Olejek eteryczny z drzewka herbacianego może być stosowany bezpośrednio na skórę. Rozcieńczenie zmniejszy jednak jego działanie drażniące i efekty wysuszający.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel