Darmowa dostawa od 190,00 PLN

Właściwości olejku świerkowego

Odświeżający, pobudzający zapach pochodzący z młodych pędów świerku pospolitego to nie tylko sprytny sposób na świeże, przyjemne powietrze. Otrzymywany z pędów świerku olejek ma również właściwości:

- antyseptyczne, przeciwzakaźne i przeciwzapalne - uspokajające i antydepresyjne - tonizujące - przeciwbólowe i wykrztuśne

Aromatyczna kąpiel na grypę i przeziębienie

Przeziębienie, stan osłabienia, gryfa, infekcja dróg oddechowych – na wszystkie te dolegliwości pomoże ciepła kąpiel z dodatkiem kilku kropli świerkowego. Świeży, żywiczny zapach oczyści drogi oddechowe i sprawi, że poczujesz, jak oczyszcza się zarówno Twoje ciało, jak i umysł. Taka kąpiel wzmocni również Twój układ odpornościowy.

Świerk pomocny w gojeniu ran i odleżyn

Świerkowy olejek eteryczny może być również stosowany jako pomoc w pielęgnacji ran, otarć i odleżyn. Regularnie stosowane kompresy z rozcieńczonego w letniej wodzie olejku przyspieszą regenerację skóry i gojenie ran ropnych.

Inhalacje na nerwobóle, depresję i stany lękowe

Olejek świerkowy działa antystresowo i pobudzająco. Dzięki temu z powodzeniem może być stosowany w formie inhalacji jako sposób na zmęczenie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Pomaga w nerwobólach i działa uspokajająco w przypadku wyczerpania nerwowego.

Bezpieczeństwo

Olejek powinien być stosowany tylko zewnętrznie, po rozcieńczeniu. Nie można stosować go bezpośrednio na skórę. Przed użyciem warto również przeprowadzić próbę uczuleniową. Olejek świerkowy nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Olejek musi być rozcieńczany przed użyciem (np. w oleju).

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel