Właściwości olejku pomarańczowego

Olejek pomarańczowy jest składnikiem wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry. Olejek, oprócz kosmetycznych, ma właściwości:

- oczyszczające i antycellulitowe
- odstraszające owady
- przeciwskurczowe i uspokajające
- pobudzające – działa jak naturalny afrodyzjak

Aromat pomarańczy na dobry nastrój

Aromatyzacja powietrza pomarańczowym olejkiem eterycznym uspokaja i łagodzi nadmierną nerwowość. Świeży cytrusowy zapach poprawia nastrój , likwiduje stany lękowe, pomaga również zwalczyć bezsenność. Najlepiej kilka kropli olejku dodać do nawilżacza powietrza lub kominka.

Olejek pomarańczowy jako broń przeciw skórce pomarańczowej

Jeśli zmagasz się z brakiem jędrności skóry lub cellulitem, dobrym sposobem mogą być regularne kąpiele z dodatkiem olejku pomarańczowego. Wystarczy dodać kilka kropli do wanny gorącej wody, aby dokładnie oczyścić i zdezynfekować skórę. Olejek ma właściwości ujędrniające i ściągające, efekt zauważysz już po kilku takich zabiegach. Rozcieńczony olejek możesz stosować również do masażu, również twarzy – już po ok. 2 tygodniach zauważysz, że skóra jest jaśniejsza i gładsza.

Olejek pomarańczowy na owady

Jak inne olejki cytrusowe olejek pomarańczowy skutecznie odstrasza komary i owady. Najlepiej dodać go do nawilżacza powietrza. Żeby uzyskać pełną ochronę, można kroplę olejku pomarańczowego rozpuścić w olejku bazowym i natrzeć nim skórę.

Uwagi

Olejek pomarańczowy nie powinien być stosowany bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia. Nie powinno się go również aplikować przed wystawieniem skóry na działanie promieni słonecznych.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel