Właściwości olejku miętowego

Olejek miętowy to jeden z najczęściej używanych w Polsce olejków. Jego najbardziej znane właściwości to:

- łagodzenie uporczywych bólów głowy
- działanie kojące i korzystny wpływ na drożność dróg oddechowych - działanie przeciwzapalne i wykrztuśne

Miętowy olejek eteryczny na mdłości, niestrawność i kolkę

Odświeżający zapach mięty stosowany w formie aromaterapii może pomóc przy problemach trawiennych. Kilka kropli olejku w nawilżaczu bądź kominku sprawi, że delikatnie pobudzony organizm szybciej trawi, likwidując przy tym mdłości czy ból brzucha.

Domowy sposób na ból głowy

Olejek miętowy zmieszany z eukaliptusowym oraz łyżką olejku bazowego (np. oliwą z oliwek) to doskonała receptura na migrenę. Mieszankę wystarczy delikatnie wmasować w skronie, aby natychmiast poczuć ulgę. Mentol, będący głównym składnikiem olejku , oddziałuje na receptory zimna, dzięki czemu ból jest bardziej znośny.

Miętowa kąpiel parowa twarzy

Jeśli masz skórę tłustą, trądzik lub skłonność do powstawania wyprysków i zatykania porów, warto wspomóc się inhalacją z dodatkiem miętowego olejku eterycznego. Kilka kropli olejku dodaj do miski gorącej wody, a następnie nachyl się nad miską i przykryj głowę ręcznikiem. Kilkanaście minut inhalacji 1-2 razy w tygodniu skutecznie oczyszcza cerę i odblokowuje pory.

Środki ostrożności

Olejku nie należy stosować bezpośrednio na skórę bez rozcieńczania. Ponadto zbyt długie używanie olejku miętowego może powodować zakłócenia snu.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel