Właściwości olejku mandarynkowego

Olejek mandarynkowy znany jest przede wszystkim ze względu na swój energetyczny, świeży zapach. Ma silne działanie uspokajające – bardzo skutecznie zmniejsza napięcie nerwowe i stres. Dodatkowo:

- poprawia wygląd skóry tracącej jędrność
- ma właściwości tonizujące i antyseptyczne
- pomaga w bezsenności i wpływa kojąco na układ nerwowy - pomaga zwalczać migrenę i stany lękowe

Naturalny olejek na rozstępy

Olejek mandarynkowy to bardzo dobry sposób na ujędrnienie skóry i pozbycie się rozstępów, na przykład po urodzeniu dziecka. Wystarczy do naturalnego balsamu, np. migdałowego dodać 1 kroplę olejku mandarynkowego i przeprowadzić delikatny masaż problematycznych miejsc. Stosowany w takiej formie mandarynkowy olejek eteryczny jest bezpieczny również dla kobiet w ciąży.

Olejek mandarynkowy w aromaterapii i dezynfekcji

Brak energii, apatia, spadek sił witalnych? Dodaj do kominka, nawilżacza powietrza, czy nawet odkurzacza kilka kropli olejku a natychmiast poczujesz różnicę. Lekki cytrusowy zapach sprawi, że poczujesz odprężenie i przypływ siły.

Regenerująca kąpiel w olejku mandarynkowym

Mandarynkowy olejek eteryczny ma silne właściwości nawilżające i regenerujące. Świetnie sprawdza się jako dodatek do wieczornej kąpieli. Wystarczy 10 kropli rozcieńczone w wannie ciepłej wody, aby oczyścić skórę i przygotować ją do nocnego odpoczynku. Po takiej kąpieli nie tylko skóra będzie czysta, nawilżona i gładka – olejek ma zbawienny wpływ na rozluźnienie całego organizmu

Środki ostrożności

Olejku nie należy stosować bezpośrednio na skórę bez wcześniejszego rozcieńczenia, ponieważ u osób wrażliwych może to powodować podrażnienia i poparzenia. Ponadto olejek mandarynkowy nie powinien być stosowany tuż przed wystawieniem skóry na działanie słońca.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel