Właściwości olejku lemongrasowego

Pozyskiwany z trawy cytrynowej olejek lemongrasowy, mimo że powszechny w krajach Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Południowej, u nas popularny jest stosunkowo od niedawna. Zyskał na uwadze ze względu na zastosowanie:

- w leczeniu niestrawności i braku apetytu

- jako lek przeciwkaszlowy i przeciwreumatyczny

- jako lek rozkurczowy

- jako lek uspokajający i poprawiający nastrój

- w likwidowaniu bakterii i grzybów

Ponadto substancja będąca głównym składnikiem olejku lemongrasowego – cytral – została uznana za substancję przeciwnowotworową.

Masaż z olejku na problemy z żołądkiem i bóle mięśni

Kilka kropli olejku lemongrasowego rozpuszczone w oleju z pestek winogron bądź innym oleju bazowym należy delikatnie wcierać w skórę. Taki masaż pomaga leczyć niestrawność i infekcje żołądkowe, pobudza apetyt i działa kojąco na stany chorobowe układu pokarmowego. Masaż zalecany jest także sportowcom po kontuzjach lub wyczerpujących treningach.

A może lemongrasowy dezodorant?

Lemongrasowy olejek eteryczny ma silne właściwości odświeżające. Bardzo skutecznie neutralizuje nieprzyjemny zapach, dzięki czemu łatwo można przy jego pomocy zrobić naturalny dezodorant. Wystarczy ok. 20 kropli olejku wymieszać z 1⁄4 szklanki sody. Nadmiar nałożonego na skórę dezodorantu łatwo można usunąć chusteczką.

Jak stosować lemongrasowy olejek eteryczny

Olejek musi być rozcieńczany przed użyciem (np. w oleju).

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel