Właściwości olejku lawendowego

Jest to jeden z łagodniejszych naturalnych olejków eterycznych. Jako jeden z niewielu, może być stosowany bezpośrednio na problemową skórę. Oprócz działania łagodzącego i przeciwzapalnego lawendowy olejek eteryczny dodatkowo:

- pomaga w walce z łupieżem i przetłuszczającą się skórą głowy
- relaksuje i uspokaja
- działa antyseptycznie i przeciwbólowo
- pomaga na niektóre dolegliwości dziecięce jak nadpobudliwość czy kolka - odstrasza owady

Wcierka z olejku lawendowego – najlepsza na łupież

Olejek najlepiej działa na włosy i skórę głowy delikatnie wcierany – jako dodatek do oleju bazowego lub jako olej bazowy. Taki zabieg najskuteczniejszy jest stosowany około godzinę przed umyciem włosów. Olejek lawendowy reguluje pracę gruczołów łojowych i łagodzi skórę, dzięki czemu włosy mniej się przetłuszczają, a Ty szybciej pozbędziesz się łupieżu.

Olejek lawendowy w formie aromaterapii

W aromaterapii ten olejek znany jest głównie jako środek relaksujący i uspokajający. Pomaga łagodzić stres , a nawet likwidować stany lękowe i depresję. Olejek możesz podgrzać w specjalnym kominku – unoszący się w domu łagodny zapach poprawia jakość snu, a także obniża tętno oraz ciśnienie krwi.

Olejek lawendowy wprost stworzony dla kobiet

Olejek lawendowy stosowany w różnych formach to naturalne rozwiązanie na wiele kobiecych problemów. Stosowany w formie ciepłych kompresów lub jako olejek do masażu dolnej części brzucha skutecznie uśmierza bóle miesiączkowe. Olejek wmasowany w dolną część pleców może natomiast pomóc podczas porodu – zmniejsza ból, a jednocześnie pogłębia skurcze co przyspiesza rozwiązanie.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel