Właściwości olejku jodłowego (pichtowego)

Ten balsamiczny, pachnący lasem żywicą olejek popularny jest przede wszystkim ze względu na swoje działanie uspokajające i odświeżające. Dodatkowo:

- pozytywnie wpływu na krążenie i ukrwienie skóry
- łagodzi bóle stawów powodowane reumatyzmem i artretyzmem - pomaga udrożnić górne drogi oddechowe
- działa antywirusowo i oczyszczająco

Jodłowa inhalacja na zmęczony umysł

Jodłowy olejek eteryczny ma bardzo dobry wpływ na zmęczony umysł i stres. Działa odświeżająco i pobudzająco, usuwając objawy zmęczenia. Wystarczy kilka kropli olejku rozcieńczyć w misce z gorącą wodą, aby natychmiast poczuć ulgę i przyjemne odprężenie.

Kąpiel z dodatkiem olejku idealna na bóle reumatyczne

Zmagasz się z bólem stawów? Kąpiel z dodatkiem olejku (około kilkanaście kropli) przyniesie szybką ulgę i odświeżenie organizmu. Pamiętaj, aby po kąpieli nie spłukiwać ciała, tylko delikatnie osuszyć je ręcznikiem. Na bolące stawy pomoże również olejek stosowany w formie kompresu.

Olejek jodłowy jako lek na katar i przeziębienie

Jeśli cierpisz na przeziębienie lub ostry katar, dobrym sposobem może być posmarowanie nosa rozcieńczonym olejkiem jodłowym. Zawęża on naczynia błony śluzowej nosa, dzięki czemu objawy choroby szybko zostaną zlikwidowane. Na zapalenie dróg oddechowych najlepsze są natomiast inhalacje zużyciem jodłowego olejku eterycznego.

Zachowaj ostrożność

Olejku jodłowego nie należy stosować bezpośrednio na skórę. Służy tylko do użytku zewnętrznego - nie należy go również przyjmować doustnie.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel