Właściwości olejku grejpfrutowego
O zbawiennym wpływie olejku grejpfrutowego na skórę słyszała na pewno każda kobieta interesująca się kosmetyką i pielęgnacją ciała. Nie każda jednak wie, że poza działaniem odmładzającym i wygładzającym olejek ma silne właściwości:
- oczyszczające
- przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe
- relaksujące i odprężające
- przeciwbólowe
- rozgrzewające
Tajna broń w walce z cellulitem i zbędnymi kilogramami
Grejpfrutowy olejek eteryczny stosowany w formie aromaterapii orzeźwia i relaksuje, udowodniono również, że ma wpływ na podkręcenie metabolizmu. Mówi się też, że zapach grejpfruta hamuje głód. Możesz stosować go również w formie olejku do masażu (jako dodatek do oleju bazowego) bądź jako dodatek do peelingu lub toniku – kosmetyki wzbogacone olejkiem grejpfrutowym doskonale ujędrniają skórę i pomagają pozbyć się cellulitu.
Potężna dawka odmładzających antyoksydantów
Grejpfrut doskonale sprawdza się jako dodatek do oczyszczających olejków bądź toników. Jego pielęgnacyjne, rozświetlające działanie sprawia, że skóra wygląda promiennie jak nigdy wcześniej. Olejek ma też działanie antybakteryjne i gojące.
Masaż z olejku grejpfrutowego na ból mięśni i stawów
Olejek grejpfrutowy znajduje również zastosowanie jako składnik olejków do masażu. W tej formie pomaga pozbyć się bólu mięśni i stawów – głównie ze względu na swoje działanie rozgrzewające. Wystarczy kilka kropli dodać do oleju bazowego i dokładnie wmasować go w skórę. Efekty zauważysz od razu.
Środki ostrożności
Olejku grejpfrutowego nigdy nie można stosować nierozcieńczonego bezpośrednio na skórę. Może to wywołać silne poparzenie bądź podrażnienie skóry. Nie należy również stosować olejku przed i podczas ekspozycji na silne słońce. Może to spowodować przebarwienia skóry.