Właściwości olejku goździkowego

Olejek goździkowy najbardziej kojarzy się chyba z charakterystycznym korzennym zapachem. Stosowany często w aromatyzowaniu produktów kosmetycznych, a dodatkowo ma działanie:

- antyseptyczne i przeciwbólowe - ściągające

- antybakteryjne

- pobudzające

 

Antystresowa aromaterapia

Olejek goździkowy najczęściej rozpyla się w dyfuzorze lub nawilżaczu powietrza. Stosowany w tej formie pomaga zredukować stres, zmniejsza uczucie zmęczenia i pomaga się zrelaksować. Ponadto poprawia koncentrację i jest naturalnym afrodyzjakiem. Rozpylony w powietrzu olejek o charakterystycznym zapachu pomaga też odstraszyć owady i pasożyty. Ze względu na swoje działanie przeciwgrzybiczne zapobiega również powstawaniu pleśni.

Domowe wsparcie dla urody

Trądzik, skóra z niedoskonałościami? Goździkowy olejek eteryczny idealnie sprawdza się jako dodatek do naturalnych toników. Tak używany oczyszcza i odświeża skórę i dezynfekuje ją. Ponadto pobudza krążenie krwi, dzięki czemu skóra wygląda na świeżą i promienną.

Uwagi

Olejek goździkowy ma bardzo silne działanie, nawet w niewielkich ilościach. W związku z tym musi być rozcieńczany przed aplikacją na skórę.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel