Właściwości olejku cytrynowego

Cytrynowy olejek eteryczny – nie tylko świeży cytrusowy zapach

To jeden z najbardziej popularnych olejków eterycznych. Znajduje szerokie zastosowanie ze względu na swoje działanie:

- antydepresyjne
- pobudzające
- tonizujące i ściągające
- antyreumatyczne i przeciwbólowe
Aromaterapia, która pobudza umysł

Cytrynowy olejek eteryczny idealnie sprawdza się rozpuszczony w kominku. Jego świeży zapach działa stymulująco i wzmacnia skupienie w czasie wysiłku umysłowego. Wzmaga aktywność mózgu u dzieci. Olejek stosowany w formie kąpieli oczyszcza skórę, dezynfekuje i rozjaśnia przebarwienia. Dodatkowo pozostawia na skórze przyjemny cytrusowy zapach.

Piękna i gładka skóra dzięki olejkowi cytrynowemu

Olejek cytrynowy dodany do oleju bazowego stosowany w formie masażu (bądź dodany do naturalnego kremu lub toniku) ściąga skórę i napina ją, dzięki czemu jest bardzo przydatny w walce z cellulitem. Olejek odświeża i poprawia krążenie – skóra staje się miękka i gładka, a dodatkowo delikatnie rozjaśniona. Ze względu na właściwości antyseptyczne olejek cytrynowy polecany jest osobom mającym cerę tłustą lub trądzikową. Kilka kropli dodane do naturalnego kosmetyku lub domowej maseczki pomaga regulować produkcję serum i likwidować przebarwienia / rozjaśniać piegi.

Uwagi

Cytrynowy olejek eteryczny może być stosowany bezpośrednio na skórę w przypadku ukąszeń przez owady oraz na opryszczkę. Ostrożność powinny zachować jednak osoby o bardzo wrażliwej skórze – u nich olejek może powodować poparzenia i podrażnienia. Nie należy stosować olejku cytrynowego na skórę bezpośrednio przed wyjściem na słońce.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel