Właściwości olejku cytronelowego

Cytronelowy olejek eteryczny – nie tylko sojusznik w walce z owadami

Cytronelowy olejek eteryczny znany jest przede wszystkim z tego, że skutecznie odstrasza owady i zapobiega ukąszeniom. Niewiele osób wie, że posiada on również następujące właściwości:

- ze względu na działanie uspokajające pomaga w leczeniu depresji i apatii - łagodzi bóle mięśni, stawów i głowy

- pomaga w leczeniu stawów zapalnych skóry – jest składnikiem wielu kosmetyków do cery tłustej i trądzikowej

Aromat, który odstrasza komary

Olejek cytronelowy najłatwiej stosować w kominku zapachowym. Można też kilka kropli zaaplikować na odzież bądź też, po rozcieńczeniu z kremem lub innym olejem, bezpośrednio na skórę.

Kąpiel lub masaż olejkiem cytronelowym

Kąpiel w olejku cytronelowym pobudza i odświeża, a jego cytrusowy zapach dodaje energii. Wystarczy dodać kilkanaście kropli do gorącej wody, aby pobudzić organizm i wzmocnić odporność. Alternatywnie kilka kropli dodane do oleju bazowego sprawi, że masaż poprawi krążenie, pobudzi przemianę materii i rozładuje napięcie mięśni.

Praktyczny trik – dodaj olejek do płynu do płukania

Jeśli do prania używasz orzechów piorących, łatwo możesz zapewnić swoim ubraniom świeży, cytrusowy zapach. Wystarczy dodać do prania kilka kropli olejku cytronelowego, aby cieszyć się przyjemnym zapachem przez długi czas.

Środki ostrożności

Olejku cytronelowego nie należy stosować doustnie. Należy również zachować ostrożność stosując go jako olejek do masażu – nierozcieńczony może wywołać oparzenia.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel