Właściwości eukaliptusowego olejku eterycznego

Ten bardzo popularny i niedrogi olejek ma wiele zastosowań zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Olejek eukaliptusowy przede wszystkim:

- leczy skórę
- ma działanie przeciwbólowe
- wspomaga układ oddechowy
- reguluje poziom cukru we krwi
- pielęgnuje zęby


Zbawienny wpływ olejku eukaliptusowego na układ oddechowy

Astma, przeziębienie, choroby gardła – te dolegliwości łatwiej zwalczyć mając w domowej apteczne eukaliptusowy oleje eteryczny. Olejek znosi stan zapalny, a także zabija grzyby i wirusy. Aby najlepiej skorzystać z zalet eukaliptusa, należy do miski z gorącą wodą wlać ok. 5 kropli olejku, a następnie powoli wdychać opary. Taka inhalacja sprawi, że będziesz oddychać dużo łatwiej. Kroplę olejku można również wetrzeć w szyję i klatkę piersiową. Tak stosowany olejek rozszerza naczynia krwionośne, co w rezultacie ułatwi zaczerpnięcie oddechu.

Naturalna metoda na świeży oddech

Kilka kropli olejku eukaliptusowego dodane do szklanki z ciepłą wodą stosowane jako płyn do płukania jamy ustnej i gardła potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Przynosi również ratunek w przypadku pojawienia się ubytku – wystarczy, że nasączysz nim wacik i przyłożysz do problemowego zęba, a dziura szybko się oczyści i odkazi.

Olejek eukaliptusowy jako cenny składnik wielu kosmetyków

Kilka kropli olejku eukaliptusowego doskonale sprawdza się jako dodatek do naturalnych kremów przeciwtrądzikowych, płynów odświeżających jamę ustną czy toników. Świetnie pielęgnuje skórę, łagodzi podrażnienia i oczyszcza. Przynosi też ulgę po ugryzieniu bądź użądleniu owadów, dodatkowo chroniąc skórę przed rozwojem zakażeń.

Jak zachować ostrożność

Olejku eukaliptusowego nie należy połykać. Może to spowodować zaburzenia funkcjonowania organizmu.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel